Nordic walking w Piasecznie

Zapraszamy na grupowe zajęcia - niedziela godzina 10:30 w Uzdrowisko Konstancin

Spotykamy się na parkingu od ulicy Od Lasu. Bardzo proszę o kontakt , zajęcia odbywają się przy dobrej pogodzie .Kontakt : 601-595-325

Nordic Walking, czyli marsz z kijami został wymyślony w Finlandii jako uzupełnienie treningu letniego dla narciarzy biegowych. Jest to naturalna, bezpieczna a jednocześnie intensywna forma ruchu. Jest stosowana we współczesnej kompleksowej rehabilitacji pacjentów z zespołami bólowymi układu ruchu, chorobami układu nerwowego i układu krążenia.

Ćwiczenia Nordic Walking korzystnie wpływają na układ kostny, mięśniowy, krwionośny, nerwowy jak również zwiększają odporność i wytrzymałość tlenową, pozwalają zmniejszyć masę ciała, zapewniają poprawę nastroju oraz dobrą zabawę.

Nordic Walking spełnia dwie zasadnicze funkcje - wymusza zaangażowanie górnych części ciała i aktywizuje do pracy mięśnie, które są pasywne podczas zwykłego marszu oraz powoduje częściowe odciążenie kończyn dolnych. Niewątpliwe korzyści zdrowotne, wynikające z uprawiania marszu z kijami to :
    • Wyższy o 40% wydatek energetyczny w porównaniu do zwykłego marszu

    • Poprawa ogólnej sprawności poprzez wzrost siły mięśni karku, kończyn górnych, klatki piersiowej i grzbietu oraz poprawę zakresu ruchomości kręgosłupa i stawów

    • Poprawa ogólnego samopoczucia oraz komfortu psychicznego, dzięki możliwości uprawiania dyscypliny o wysokiej intensywności przy niskim odczuciu zmęczenia

Marsz z kijami jako uzupełnienie procesu reedukacji posturalnej - korekcji wad postawy, to również doskonała forma rekreacji dla rodzin z dziećmi, która sprzyja budowaniu pozytywnych relacji emocjonalnych oraz integracji rodziny.

Nasze zajęcia Nordic Walking, które odbywają się na terenie Piaseczna i Lasu Kabackiego są wzbogacone o ćwiczenia oddechowe, rozciągające oraz szereg ćwiczeń dynamicznych z elementami gry i zabawy ruchowej. Spotykamy się zarówno w grupach zorganizowanych, jak również na zajęciach indywidualnych.

lexotanil ohne rezept bestellen

 

Zapraszamy na zajęcia !Dokładne miejsce spotkań i terminy do ustalenia .

Kontakt : Natalia Tarka telefon: 601-595-325